Інклюзивне Навчання В Початковій Школі 2021 – Sean Dapper Studio
18145
post-template-default,single,single-post,postid-18145,single-format-standard,theme-audrey,eltd-core-1.1.2,woocommerce-no-js,audrey child-child-ver-1.0.1,audrey-ver-1.6,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-woocommerce-columns-2,eltd-woo-small-space,eltd-woo-single-thumb-below-image,eltd-woo-single-has-pretty-photo,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Blog

Sean Dapper Studio / Філософія  / Інклюзивне Навчання В Початковій Школі 2021

Інклюзивне Навчання В Початковій Школі 2021

Згідно з законом «Про загальну середню освіту», загалом у класі може бути не більше 30 учнів. З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, в Україні введено режим воєнного стану! У період воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) під час організації інклюзивного навчання учнів з особливими освітніми потребами можливе застосування дистанційно-очної (змішаної) форми здобуття освіти. Інклюзивне навчання (від англ. inclusion – включення) – це система освітніх послуг, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу, а також її соціалізацію та інтеграцію у суспільство. Сьогодні в Україні інклюзивне навчання організовано у майже 43% шкіл, працює понад 18 тисяч інклюзивних класів.

Узгоджуючи мету, структуру уроку, стратегії навчання, форми оцінювання навчальних досягнень учнів. Під час роботи в інклюзивному класі застосовуйте технологію спільного викладання. Розвитку ефективної взаємодії та роботи у команді для задоволення потреб дітей. Інклюзія полягає в тому, що всі діти мають навчатися разом у всіх календарь учителя 2017-18 випадках, коли це можливо, попри певні труднощі чи відмінності, що існують між ними. Керівник школи погодить відкриття такого класу з місцевим районним управлінням освіти та видасть наказ. Водночас йдеться про всіх дітей, які проживають на певній території, а не тільки про дітей з порушенням розвитку чи з інвалідністю.

Державна служба якості освіти інформує керівників закладів освіти про очікувані зміни в організації інклюзивного навчання. Метою інклюзії, на відміну від інтеграції, є створення умов для особистісного розвитку дітей із особливими потребами, формування освітньо-розвивального середовища для них. Тобто у інклюзивній школі не дитина підлаштовується до вимог освіти, а система навчання змінюється заради дитини.

інклюзивне навчання це

Тут важливо розробити інструментарій збору такої інформації. Систематичне вивчення ситуації у визначених ключових точках дасть можливість керівнику закладу спільно з колективом та батьківською спільнотою оцінювати поступ до інклюзії, а також визначати, що саме потребує втручання і підтримки та які сильні сторони є у школи на цьому шляху. Навчально-реабілітаційний центр – заклад загальної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку (частина друга статті 35 Закону України “Про повну загальну середню освіту”). Мета інклюзивної освіти — зробити так, аби жоден із дітей з особливими освітніми потребами не відчував себе іншим, зайвим, небажаним. Тож організація інклюзивних класів і груп у закладах освіти є цінною як для дітей з особливими освітніми потребами та їхніх ровесників, так і для педагогів, батьків, керівників закладів освіти, зрештою для суспільства в цілому.

Принципи Інклюзивної Освіти

Такий підхід виключає будь-яку дискримінацію й забезпечує доступ до школи усім дітям. 5 липня 2017 рокуПрезидент України підписав ухвалений 23 травня цього ж року Закон«Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг». Це установи, в які зможуть звернутись батьки дітей віком від 2 до 18 років для здійснення комплексної оцінки дитини, визначення її особливих освітніх потреб та розробки індивідуальної програми розвитку (із зазначенням усіх рекомендацій щодо особливостей навчання) та отримання корекційних та реабілітаційних послуг. Президент України підписав ухвалений 23 травня цього ж року Закон «Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».

Такі центри займатимуться навчанням і підвищенням кваліфікації педагогів. Крім цього, фахівці закладу будуть проводити аналітичну роботу, а також семінари та тренінги для громадськості. За словами Лариси Самсонової, генерального директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН, така просвітницька робота сприятиме підвищенню толерантності у суспільства до людей з інвалідністю. Забезпечують системний та кваліфікований супровід дитини з особливими освітніми потребами.

Стаття 16-1 Інклюзивне Навчання

У ролі другого вчителя може бути як спеціальний педагог, так і асистент вчителя. Підготовки дітей та дорослих до активної участі у суспільному житті. Розвиток партнерських відносин між закладами освіти й місцевими громадами. Адаптує навчальні матеріали з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з ООП. ◦ Вчителі інклюзивних класів краще розуміють індивідуальні особливості учнів.

Інклюзивна освіта дає можливість усім учням у повному обсязі брати участь у житті колективу дитячого садка, школи, дошкільному та шкільному житті. Сформувати розуміння ролі кожного учасника інклюзивного процесу, його функціональні обов’язки та напрями діяльності. Організація інклюзивного середовища – це цікаво, доволі просто і ефективно. Адже в основі створення інклюзивного освітнього середовища лежать спільні зусилля багатьох фахівців. Саме така модель – об’єднані зусилля високопрофесійної команди – і є найбільш бажаною в сучасному освітньому просторі.

При визначенні сутності інклюзії, важливо звернути увагу на чотири елементи, які ілюструють її характерні особливості. Далі навчальний заклад подає заявку до місцевого органу управління освітою, який закуповує необхідне обладнання, навчальні матеріали, призначає асистента та укладає угоди з фахівцями, які проводитимуть корекційні заняття з дитиною. Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб – сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб – сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Завдання директора – організувати роботу педагогів та класних керівників, щоб якомога раніше виявити такі потреби у дітей. Комунікація з батьками, пояснення їм важливості на ранньому етапі скоригувати ситуацію допоможе у цьому. Для кожної дитини, що потребує підтримки в освітньому процесі, директор школи створює команду психолого-педагогічного супроводу.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.